SP: V Novom Měste triumfy Johaugovej a Bolšunova

18.01.2020 Celý región

Nové Město na Morave 18. januára (TASR) - Nórska bežkyňa na lyžiach Therese Johaugová suverénnym spôsobom triumfovala v pretekoch na 10 km voľnou technikou v rámci Svetového pohára v Novom Měste na Morave. V českom stredisku zvíťazila s náskokom 32,7 s pred Ruskou Nataliou Neprjajevovou a upevnila si vedenie v celkovom poradí prestížneho seriálu.

Tretia skončila so stratou 40,3 s Johaugovej krajanka Heidi Wengová. Slovenská reprezentantka Alena Procházková od začiatku zaostávala a napokon skončila na 59. mieste s výraznou stratou 3:56,5 min na víťazku. Johaugová, ktorá bola najrýchlejšia na všetkých medzičasoch, slávila v Novom Měste celkovo 63. individuálny triumf v SP.

V pretekoch mužov na 15 km voľne sa z prvenstva tešil Rus Alexander Boľšunov. Víťaz Tour de Ski potvrdil výbornú formu, druhého Fína Iiva Niskanena predstihol o 24,3 s a upevnil si post lídra celkovej klasifikácie. Boľšunov vystúpil na najvyšší stupienok v kolotoči SP jedenástykrát v kariére. Na tretej priečke klasifikovali Nóra Sjura Rötheho (+40,0). Slovenský reprezentant Ján Koristek obsadil 52. miesto (+3:47,2).